Konkurs Literacki „List do papieża”

w 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II został rozstrzygnięty:

I miejsce zdobyła Marta Kowalska uczennica kl VIII,

II miejsce - Oliwia Majka kl VII,

III miejsce ex aequo – Michał Drobiazg kl VI i Bartosz Drobiazg kl VIII.

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody oraz dyplomy zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Treść listu

Mściów 10.05.2020

                                                                 Kochany Janie Pawle II

   Na wstępie mojego listu chciałabym się przedstawić, mam na imię  Marta  i chcę żebyś wiedział, że od najmłodszych lat jesteś bliski mojemu sercu. Tak naprawdę już na samym początku kiedy dowiedziałam się, że szkoła do której uczęszczam nosi Twoje imię i jesteś jej patronem wzbudziło to we mnie uczucia, których nie jestem w stanie opisać. Było to po prostu coś pięknego, a zarazem niezwykłego. Coś co otworzyło mi oczy i stało się drogowskazem. Oczywiście jestem Ci za to bardzo wdzięczna, ponieważ wiem że droga którą staram się podążać została mi przez Ciebie wskazana, a w tym liście pragnę opisać jak bardzo wpłynąłeś na moje życie i co dzięki temu się w nim zmieniło.

   Zaczynając od początku nauczyłam się czegoś bardzo ważnego. Mianowicie zrozumiałam, że życie to nie tylko bajka, w której wszystko jest piękne i kolorowe. Często pojawiają się chwile zwątpienia, w których zostajemy poddani próbie. Ja mogę śmiało powiedzieć, że dzięki Tobie poradziłam sobie z tym zadaniem i patrząc na Twoje życie oraz to jak postępowałeś nauczyłam się wyciągać z wszystkiego wnioski oraz walczyć o swoje. To sprawiło, że mimo wszystko potrafię dostrzec świat w różowych barwach i cieszyć się każdym momentem. Ponadto cały czas czuję Twoją obecność dzięki, której rzadko kiedy doświadczam samotności dlatego bardzo Ci za to dziękuję, ponieważ jest to rzecz której w życiu boję się najbardziej, a Ty mnie przed tym chronisz. Teraz sięgnę pamięcią  w przeszłość i w mojej głowie ukazuje się obraz kiedy to byłam pasowana na ucznia, a w czasie akademii został odtworzony hymn naszej szkoły. Jego pierwsze słowa „Walczył słowem a nie mieczem, imię Boga miał na ustach   i gorące dobre serce dla dziecka i staruszka” przyprawiły mnie o dreszcze, co prawda jeszcze wtedy nie byłam     w stanie dostrzec tego jak bardzo głębokie mają znaczenie. W tej chwili wiem, że uczyłeś mnie oraz resztę ludzi pokory, dobrego serca i miłości dla bliźniego. To są fundamenty, na których powinniśmy budować nasze relacje     i dzięki temu mam przy sobie wspaniałych ludzi. Oczywiście będąc naszym patronem jesteś tym samym patronem każdego z osobna. Dlatego nieustannie trwałeś u mego boku, pomagałeś w potrzebie i wysłuchiwałeś moich słów. Twoja opieka jest bezcenna, a każda lekcja uczyła mnie czegoś nowego, pomogła stworzyć hierarchię wartości, a także odnaleźć się w tym ogromnym świecie. Pokazałeś mi czym jest miłość, byłeś kiedy miałam chwile załamania i popełniałam błędy oraz zawsze wyciągałeś do mnie rękę aby pokazać mi tą właściwą ścieżkę.

     Janie Pawle II nasz wierny patronie dziękuję Ci z całego serca za to wszystko, nawet nie wiesz jak bardzo Twoja obecność zmienia moje życie na lepsze. Wierzę, że opuszczając mury tej szkoły nadal będziesz dla mnie ostoją, a ja wkroczę na nową drogę z bagażem pełnym Twoich mądrości oraz nauk. Pamiętaj, że w moim sercu zawsze znajdzie się specjalne miejsce dla Ciebie. Miej nas wszystkich w swojej opiece.

                                                                                                                                                      Marta