Uroczystość nadania imienia szkole

 Uroczystość nadania imienia szkole

14 czerwca 2009 r. był szczególnym dniem w historii naszej szkoły. W tym właśnie dniu Szkoła Podstawowa w Mściowie otrzymała sztandar oraz przyjęła imię Jana Pawła II. Było to szczególne wyróżnienie i uznanie naszej pracy przez władze samorządowe i tutejsze społeczeństwo.

Uczniowie przez cały rok szkolny przygotowywali się do tej niezwykłej uroczystości. Pod czujnym okiem księży katechetów, wychowawców i nauczycieli poznawali życie, naukę

i pracę Ojca Świętego, ideały które wyznawał i wartości, którymi się kierował.

Czytaj więcej...

Hymn szkoły

Hymn szkoły

Walczył słowem a nie mieczem

Imię Boga miał na ustach

I gorące dobre serce

Dla dziecka i staruszka

Jadł kremówki , pisał wiersze

I uśmiechał się do ludzi

wszyscy go kochali wielce

Wiarę w Boga w sercach budził.

Czytaj więcej...

Patron szkoły

Życiorys                                         

Jan Paweł II (łac. Ioannes Paulus II, właściwie Karol Józef Wojtyła, ur. 18 maja 1920 r. w Wadowicach, zm. 2 kwietnia 2005 r. w Watykanie) – polski kardynał, od 16 października 1978 r. 264. papież, głowa kościoła rzymskokatolickiego i katolickich kościołów wschodnich; po raz pierwszy od 455 lat godność tę objął kardynał nie pochodzący z Włoch. Poeta i poliglota, a także aktor, dramaturg i pedagog. Swoje wczesne utwory literackie publikował pod pseudonimami Andrzej Jawień, AJ i Piotr Jasień, a po 1961 roku - Stanisław Andrzej Gruda. Jako filozof i teolog przedstawiciel personalizmu katolickiego.

Czytaj więcej...