Budowa i otwarcie placu zabaw

Stowarzyszenie Oświatowo Kulturalne przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mściowie zrealizowało w ramach programu  Działaj Lokalnie projekt” Nasze wspólne miejsce – szkolny plac zabaw „  współfinansowanego z  Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

 W opracowaniu projektu grantowego  pomógł nam Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu.

Przygotowaliśmy projekt techniczny do Starostwa Powiatowego w Sandomierzu zgodnie z wymogami przewidzianymi przepisami prawa,  z pomocą Gminy Dwikozy przygotowaliśmy wymaganą  bezpieczną nawierzchnię piaskowa.

Pozyskaliśmy kilku sponsorów jednakże część urządzeń zabawowych sfinansowaliśmy z własnych środków. W procedurze porównania ofert na posiedzeniu zarządu wybraliśmy korzystną propozycję firmy „Comes” z Szydłowca, która w dniach 4-5 grudnia zamontowała huśtawki karuzele, zjeżdżalnie, bujaki domek, piaskownicę.

W dniu 20.12.2013 r.  w obecności zaproszonych gości dokonaliśmy uroczystego otwarcia placu zabaw oraz boiska sfinansowanego z budżetu Gminy Dwikozy w ramach funduszu sołeckiego.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele gminy w osobie Pani Sekretarz Danuty Matyki, dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty Mieczysława Sawy.

 Naszą uroczystość zaszczycił gość specjalny dyrektor OPPR w Sandomierzu Pan Piotr Korpysz. Ponadto w spotkaniu udział wziął sołtys Pan Zbigniew Żelazowski, dyrektor szkoły Dr Renata Stawowy, skarbnik stowarzyszenia i autor projektu Dorota Ferenc Gałęza  oraz nauczyciele, rodzice i oczywiście dzieci które dokonały symbolicznego przecięcia wstęgi.

Z uwagi na piękną pogodę tego dnia dzieci miały okazję wypróbować huśtawki, bujaki,  zjeżdżalnie, karuzelę, ciesząc się iż mają nowy, bezpieczny położony na terenie szkoły plac zabaw.

Zachęcamy do dalszego wspierania  finansowego naszych działań w postaci darowizn na nasze konto: 17942900042002003233980002                               

zdjęcia