"Muzyka jest wśród nas"

,, Muzyka jest wśród nas”

W miesiącu listopadzie rozpoczęliśmy projekt edukacyjny ,, Muzyka jest wśród nas”.Odkrywanie świata dźwięków, rozpoznawanie ich, naśladowanie, określanie źródła ich pochodzenia to wspaniała zabawa dla dziecka prowadząca w efekcie do zrozumienia muzyki. Od najmłodszych lat dziecko powinno być wprowadzane w świat muzyki. Częsty kontakt z muzyką przyczynia się do kształtowania jego emocjonalnego i poznawczego stosunku do otaczającego świata. Projekt zakłada poznawanie świata muzyki, instrumentów, spotkania z osobami ze świata kultury oraz konkurs ,,Mam talent”.

Pasowanie w przedszkoluPasowanie na Przedszkolaka

 

 

W dniu 8.11.2018r. dzieci z punktu przedszkolnego podczas występu zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne i wokalne. Wykazały się wiedzą o bezpieczeństwie i zdrowiu oraz jak zachowuje się prawdziwy Przedszkolaczek”. Pani dyrektor, po występie, uroczyście pasowała dzieci na przedszkolaków. Miłą niespodzianką dla wszystkich był występ dzieci z kl.0 dla koleżanek i kolegów z młodszej grupy.

Podziękowania

 

 

 

 

 

 

 

Podziękowania dla Pani Doroty Nowińskiej za przekazanie książek do Punktu Przedszkolnego.

Witaminki, witaminki... 

Witaminki, witaminki...

 

Dzień Zdrowego Żywienia. W dniu 05.10.2018r. dzieci z punktu przedszkolnego włączyły się do akcji Zdrowego Żywienia, organizowanego w Szkole Podstawowej im. JP II w Mściowie. Najmłodsi przez cały tydzień rozmawiali o owocach, warzywach i witaminkach, które uzupełniamy jedząc jabłuszka, gruszki, rzodkiewki, buraczki itp. Degustacjom i rozpoznawaniem smaków nie było końca. Na zakończenie, przygotowaliśmy pyszne własnoręcznie wykonane kanapki.

Przedszkolaki sprzątają Świat!!!

 


Przedszkolaki sprzątają Świat!!!

 

W dniu 17 września dzieci z naszego przedszkola dołączyły się do akcji „Sprzątania Świata”.Wśród przedszkolaków rozwijamy potrzebę poszanowania i dbania o otaczającą nas przyrodę.

 

Uroczysty Dzień Chłopaka

 

 


Uroczysty Dzień Chłopaka

  1. Ten dzień nasi chłopcy z wraz z dziewczynkami mogli spędzić na wspólnych zabawach ze śpiewem, tańcach, konkursach. Śmiechom i radości nie było końca. Miłym akcentem był słodki poczęstunek oraz drobny prezencik.

   

   

   

  Zajęcia warsztatowe

  W naszym punkcie przedszkolnym, tuż przed Niedzielą Palmową zostały zorganizowane wspólne zajęcia dzieci z rodzicami. Była to okazja dla każdego z rodziców, aby muc zobaczyć pracę swojej pociechy podczas zajęć oraz muc w nich uczestniczyć. Każdemu towarzyszył uśmiech i zadowolenie podczas zabaw i tworzenia wielkanocnej palmy. Piękna palma wzięła udział w konkursie szkolnym.

  Pierwszy dzień wiosny. Jeszcze w aurze zimowej ale kalendarzowej wiośnie, dzieci z punktu przedszkolnego poszły z Marzanną wygonić zimę a powitać wiosnę.