Ogłoszenie

Szanowni Rodzice,
 
W roku szkolnym 2017/2018 startujemy z nowościami ...
W każdy wtorek w  Punkcie Przedszkolnym Pani Marta Mazur będzie prowadziła rytmiko-zumbę dla dzieci. Na stronie internetowej szkoły będzie Państwo mogli śledzić zdjęcia z przeprowadzonych zajęć, a już NIEBAWEM zaprosimy Państwa na portal społecznościowy FACEBOOK, gdzie będziecie mogli Państwo śledzić nie tylko zdjęcia, ale również filmiki. 
 
O wszelkich zmianach- nowościach będziemy powiadamiać Państwa na bieżąco !!! ;)

Gość w naszym PP

W dniu 18 września 2017 roku nasz Punkt Przedszkolny odwiedził Pan Policjant. Nawiązując do tematyki tygodniowej zajęć rozmawiał z nami na temat bezpiecznej drogi do i z przedszkola. Dzięki Panu Policjantowi dowiedzieliśmy się czym na co dzień zajmują się obrońcy prawa oraz jakie przedmioty są potrzebne i przydatne w tej pracy.

Ogłoszenie dla Rodziców

Szanowni Rodzice,
 
Dnia 21.09.2016 r. o godzinie 11:00 odbędzie się przedstawienie teatralne pt.  "Czerwony Kapturek". 
Po zakończeniu spektaklu zostanie przeprowadzona sesja zdjęciowa dla dzieci. 
O zakupie zdjęć decydujecie Państwo dopiero po ich obejrzeniu. 
Proszę o podpisanie zgody na udział Państwa dzieci w sesji zdjęciowej u wychowawcy grupy.
 

Mamo, tato chcę zapisać się na to !

Szanowni Rodzice,

Od lutego w Punkcie Przedszkolnym trwają zajęcia mające na celu zapewnienie Waszym dzieciom jak najlepszego kształcenia oraz rozwoju własnych umiejętności i zainteresowań. Poniżej znajdują się bloki tematyczne, w każdy dzień proponujemy inną formę aktywności.

Czytaj więcej...

Dzień odkrywcy

Nasz Punkt Przedszkolny odwiedził Odkrywca, który przedstawił magię za pomocą fizyki i chemii. Pan pokazał między innymi jak możemy doczepić balon do sufitu bez użycia kleju, a także jak ciało stałe w jednej chwili zmienia się w ciecz. Odbył się pokaz ognia i wiele innych, a także dowiedzieliśmy się o sposobach komunikacji Alfabetem Morse przy pomocy dymu.

Przedstawienie cyrkowe

W dniu 9 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie cyrkowe. Zaprezentowano między innymi występy clowna, magię, układy akrobatyczne, układy taneczne, występ z wężem, magię z kapeluszem, kwiatami, a także królikiem. Największą atrakcją okazał się być magiczny wąż, za którego przebrana została akrobatka. Udział w sztuce magii brali również uczniowie naszej szkoły zgłaszający się do różnych magicznych zabaw.

Wycieczka do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

W dniu 17.VI.2015 r dzieci wraz z rodzicami z pp i op mieli okazję wyjechać na wycieczkę do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. W planie wycieczki była lekcja muzealna „Bardzo kolorowe zabawki ludowe”. Dzieci miały możliwość zobaczenia slajdów przybliżających postaci twórców ludowych i zapoznania się z wytwarzaniem zabawek z drewna oraz samodzielnego zrobienia sylwety kolorowej zabawki. Następnie zwiedzanie muzeum oglądanie zabawek i słuchanie o historii ich powstawania. Największe wrażenie zrobiły samoloty, statki, okręty oraz ołowiane żołnierzyki, które można było podziwiać wśród eksponatów. Następnym punktem, wycieczki był przystanek w cukierni Magia Karmelu- Manufaktura Słodyczy. Dzieci brały udział w warsztatach pokazujących niezmieniony od wieków ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu oraz samodzielnemu wyrobieniu lizaka. Była również możliwość degustacji jeszcze ciepłego wyrobu z karmelu. Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor a wycieczkę można uznać za udaną.