„W każdej szkole są książkowe mole”

Finał konkursu czytelniczego: „ W każdej szkole są książkowe mole”

14 grudnia odbył się finał konkursu czytelniczego, który został przygotowany przez panie: E. Dajas i M. Sitarską.

Do konkursu przystąpiły trzy zespoły z klas IV –VII. Uczniowie mieli do wykonania cztery zadania. Dwa zadania przygotowywali wcześniej, jedno polegało na przedstawieniu problemu: „ Dlaczego warto czytać książki w dowolnej formie- dwa zespoły przygotowały to w formie plakatu, a jeden zespół w formie prezentacji multimedialnej. Drugie zadanie polegało na wykonaniu ilustracji tytułowej do wymyślonej przez siebie książki i napisanie krótkiej recenzji na jej temat.

Dwa pozostałe zadania uczniowie wykonywali w trakcie finału.

Każdy zespół miał odgadnąć tytuły książek z przedstawionych krótkich jej fragmentów. Poradzili sobie z tym znakomicie , wykazali się świetną znajomością przerabianych lektur. Ostatnie zadanie polegało na przeczytaniu ze zrozumieniem wybranych przez nauczyciela tekstów, opowiedzeniu ich i ułożeniu do nich pytań.

Jury w składzie : P. Dyrektor M. Pytelewicz, p. M. Sitarska, p. E. Dajas i p. M. Czech obserwowało zmagania uczniów i oceniało ich efekty.

Wszystkie zespoły bardzo dobrze poradziły sobie z wyznaczonymi zadaniami, ale najlepiej został oceniony zespół w składzie: Julia Chorab i Gabrysia Strojewska, który zajął I miejsce.

II miejsce zdobył zespół w składzie : Emilka Warzocha i Weronika Warzocha

III miejsce zajął zespół w składzie: Oliwia Majka, Michał Drobiazg i Łukasz Grębowiec.

Wszyscy otrzymali nagrody, serdecznie im gratulujemy!