Opłatkowe spotkanie - Wigilia szkolna

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mściowie stanowią również jedną wielką szkolną rodzinę. Dlatego w tym roku postanowiliśmy spotkać się wraz z zaproszonymi gośćmi przy wspólnym wigilijnym stole.

21 grudnia 2017 r. od rana panowało w naszej szkole wielkie poruszenie. Nasze opłatkowe spotkanie rozpoczęliśmy od jasełek pt: ,,Być tam, gdzie Ty”. W tym roku jasełka  zaprezentowali uczniowie klas IV-VII. Występom uczniów towarzyszył chór, który zaśpiewał tradycyjne kolędy oraz współczesne, mniej znane pastorałki. W czasie występu uczniowie zaprezentowali swoje zdolności muzyczne, grając na instrumentach. Występy uczniów ubogacił również pan Marian Król grający na saksofonie.

W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem artyści odegrali swoje role. Świetna gra aktorów oraz cudownie zaśpiewane i zagrane kolędy zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie.

Po jasełkach Ksiądz Proboszcz przeczytał fragment Pisma Świętego, a pani Dyrektor przekazała uczestnikom spotkania świąteczne życzenia. Wszyscy obecni na wigilii złożyli sobie życzenia i połamali się opłatkiem. Po opłatku zgodnie z tradycją wszyscy zasiedli do wigilijnej  wieczerzy.

Mamy nadzieję, że wspólne spotkania wigilijne staną się tradycją naszej szkoły i zapiszą się w pamięci wszystkich uczestników.