Spotkanie z Panią Anną Kwiecińską - Utkin

 

                                                         

 

                                                                Niezwykła wizyta

19 września naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość Pani Anna Kwiecińska – Utkin, malarka oraz poetka pochodząca z Sandomierza.

Artystka opowiadała zabawne historyjki oraz anegdoty związane ze swoim życiem i twórczością. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki pracy poetki. Pani Ania bardzo ciekawie opowiadała o pasji jaką jest malarstwo i pisanie książek dla dzieci.

W dorobku naszego gościa znalazły się m.in.: „Zwierzęta i ich mamy” (cz. 1 i 2), Wyd. Wilga, „Tęczowa wróżka” (tłum. autoryzowane), Wyd. Wilga, „Panda i przyjaciele” (tłum. autoryzowane), Wyd. Wilga, „Wróżki czterech pór roku”, Wyd. Wilga, „Wróżki przyrody”, Wyd.Wilga, „Migotliwa łąka” (tłum. autoryzowane), Wyd. Wilga, „Magiczna orkiestra", Wyd. Gondwana (2008), "Raz na rynku w Sandomierzu”, Wyd. Gondwana (2010), „Kołysanki”, Wyd. Gondwana (2011). Jej utwory zostały również umieszczone w antologii „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”, Wyd. Wilga (wyd. 2010, 2013).

Spotkanie uświetniło czytanie utworów przez samą autorkę oraz Panią Barbarę Chmielewską, która towarzyszyła naszemu gościowi.

Pani Anna to nietuzinkowa osoba, która potrafi oczarować swoim urokiem oraz niezwykłymi opowieściami. Bardzo nas cieszy, że mogliśmy gościć ją w naszej szkole.

 

 

                                         Serdeczne podziękowania dla Pani Marty Chorab