SUKCESY NASZYCH SZÓSTOKLASISTÓW

Aż troje uczniów z jedenastoosobowej klasy VI uzyskało bardzo dobre wyniki na sprawdzianie przeprowadzanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Na 40 punktów, które można było maksymalnie osiągnąć, zdobyli:

KARINA ŻELAZOWSKA – 35 p.

KAMIL GLESZCZYŃSKI – 32 p.

PAWEŁ SROCZYŃSKI – 32 p.

Pozostali uczniowie uzyskali w przeważającej mierze wyniki powyżej 50 %, co razem dało średnią klasy – 24, 73 punkty (61, 825 %). Jest to wynik o ponad 20 % lepszy niż w poprzednim roku szkolnym i nie odbiegający od średniej w gminie, powiecie i kraju.

 

UCZNIOM, ICH RODZICOM I NAUCZYCIELOM SERDECZNIE GRATULUJEMY !

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

29 maja 2014r. wybrani w drodze eliminacji klasowych, przygotowywani przez p. Monikę Włoch i p. Małgorzatę Sitarską uczniowie kl. II-VI, pod opieką p. Ewy Dajas reprezentowali naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Starym Garbowie. Również i tym razem nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca. 

 

Czytaj więcej...

Puchar Wójta powrócił do naszej szkoły

Puchar Wójta Gminy Dwikozy wrócił po 10 latach do naszej Szkoły 

Reprezentacja naszej Szkoły prowadzona przez pana mgr Krzysztofa Rymaniaka w składzie: Igor Chorab, Kacper Chmiel, Maksymilian Chmiel, Wiktor Chorab, Adrian Dziadowicz, Bartek Ferens, Michał Dąda, Kryspin Dworak, Dominik Kopyto, Jakub Reguła, Ernest Bentkowski, Kamil Gleszczyński, brała udział w Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Dwikozy.

Czytaj więcej...

I KONKURS WIEDZY HUMANISTYCZNEJ ŁAMI-GŁÓWKA

   27.05.2014r czworo uczniów naszej  szkoły (Adrian Dziadowicz, Patrycja Szafrańska z klasy V oraz Alicja Jurkowska i Karina Żelazowska z klasy VI)

wzięło udział w I Konkursie Wiedzy Humanistycznej ŁAMI – GŁÓWKA pod hasłem „W kręgu baśni i Polski Piastów” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum w Dwikozach. Patronat honorowy nad konkursem sprawowała Świętokrzyski Kurator Oświaty – p. Małgorzata Muzoł oraz Wójt Gminy Dwikozy – p. Marek Łukaszek.

Czytaj więcej...

OGÓLNOPOLSKI KONKURS OJCZYZNA POLSZCZYZNA

 15 maja uczeń klasy VI Paweł Sroczyński wziął udział w II etapie (rejonowym )

Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzna Polszczyzna, który odbywał się w Kielcach. W części ustnej brało udział cztery szkoły z naszego województwa, łącznie jedenastu uczniów. Tylko jedna osoba miała szanse przejścia do finału i tym samym wyjazdu do Wrocławia. Paweł walczył dzielnie, na 10 możliwych do uzyskania punktów zdobył 7. Chociaż nie udało się przejść dalej serdecznie gratulujemy.