2 września 2024 r.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
21 czerwca 2024 r.
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 przeszło już do historii. Cała spolecznośc szkolna, zgromadzona na boisku, odśpiewała hymn państwowy i hymn szkoły. Obejrzeliśmy wakacyjny występ przedszkolaków i układ teneczny w wykonaniu uczniów klas I i II. Swoją obecnością zaszczycił nas Ksiądz Proboszcz - złożył uczniom życzenia i wystosował zaproszenie na Jubileusz Parafii.
18W obecności zgromadzonych uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Zostały wręczone również dyplomy za wzorcową frekwencję. Nie zabrakło słów podziękowań i życzeń.
Nie ma wątpliwości, że wakacje właśnie się rozpoczęły. Przed uczniami czas wypoczynku i regeneracji sił. Niech będzie wypełniony lenistwem, zabawą, przyjemnością i uśmiechem. Do zobaczenia we wrześniu.
Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców - fundatorowi nagród książkowych dla wyróżnionych uczniów.
Bezpieczne wakacje
20 czerwca 2024 r.
BEZPIECZNE WAKACJE to hasło działań podejmowanych przez nas w ostatnim czasie, mających na celu przypomnienie przedszkolakom i uczniom zasad właściwego zachowania się nad wodą, na drodze, w lesie, w miejscach wypoczynku, w kontaktach z nieznajomymi, w czasie upałów, itp.
7Zgodnie z programem wychowawczo - profilaktycznym:
- uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w zajęciach z wychowawcą poświęconych bezpieczeństwu,
- uczniowie klasy IV zdali teoretyczny i praktyczny egzamin na kartę rowerową,
- dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I i II wykonywały plakaty i rysunki do zagadnienia "Bezpiecznie spędzam czas...". Wszystkie prace były zaprezentowane w czasie odbywającego się Pikniku Rodzinnego.
- wszyscy uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z Policjantami z Komisariatu Policji w Dwikozach poświęconym bezpieczeństwu w sieci i zagrożeniom czyhającym na co dzień.
- zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie najważniejszych zasad bezpiecznych wakacji czytając i oglądając treści wyeksponowane na tablicy umieszczonej na szkolnym korytarzu.
Pamietajmy wszyscy o bezpieczeństwie swoim i innych!
Otwarcie Ogrodu Sensorycznego
17 czerwca 2024 r.
Symboliczne otwarcie Ogrodu sensorycznego miało miejsce w czasie zajęć otwartych przygotowanych i poprowadzonych przez Panią Dorotę Dróżdż. Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni wszyscy uczniowie i nauczyciele. Przecięcia wstęgi dokonali Pan Prezes, Pani Dyrektor i Uczennice klasy II świętujące w tym dniu swoje urodziny.
38Nauczycielka do zajęć włączyła zarówno uczniów klasy II, jak i wszystkie chętne przedszkolaki i uczniów pozostalych klas. Zajęcia dotyczyly tematyki przyrodniczej, zawierały elementy kodowania i pracy w grupach. W związku ze zbliżającymi się wakacjami nauczycielka poruszyła również temat bezpieczeństwa. Wszystkie dzieci miały możliwość swobodnej zabawy i wykorzystania pomocy dydaktycznych zgodnie ze swoimi pomysłami, angażując przy tym zmysły - dotyku, węchu, wzroku i słuchu. Dopełnieniem aktywności było smakowanie cukierków i ochłodzenie się owocowym sokiem.
Piknik Rodzinny
16.06.2024 r.
Piknik Rodzinny to wydarzenie, które z roku na rok gromadzi liczniejsze grono uczestników. Wydarzenie, które odbyło się 16 czerwca 2024 r. uświetniły występy przedszkolaków i dzieci z klas I i III, prezentacja talentów muzycznych, wokalnych i tanecznych. Obecnością zaszczyciła na Skarbnik Gminy Dwikozy Pani Agatą Kurek, licznie przybyli Rodzice i Dziadkowie naszych uczniów, przedstawiciele Klubu Seniora i Rady Soleckiej Mściowa, mieszkańcy.
81Piknik obfitował w liczne atrakcje dla dzieci m.in. dmuchany plac zabaw, trampolinę, pokaz sprzętu strażackiego i sprzętu policyjnego, bańki mydlane, kącik kreatywny. Zadbaliśmy również o kibiców - najbardziej zapaleni mogli śledzić mecz Polska - Holandia w zorganizowanej strefie kibica. Na uczestników czekały pyszne ciasteczka, grillowane kiełbaski i orzeźwiające lody. O doskonałą oprawę muzyczną dbał DJ Adam. Mamy przekonanie, że wspólnie spędzony czas należał do udanych.
Serdeczne podziękowania dla współorganizatorów imprezy - Sołtysa Pana Edwarda Dwojaka i Rady Sołeckiej Mściowa, Rady Rodziców I Niepublicznego Przedszkola "Lolek".
Serdeczne podziękowania dla podmiotów wspierających - Ochotniczej Straży Pożarnej Mściów - Nowy Kamień, Policji w Dwikozach, Gminnego Ośrodka Kultury w Dwikozach, Żłobka "Dziecięcy Świat".
Serdeczne podziękowania dla Państwa Iwony i Tomasza Kopciów za obsługę grilla i przyrządzanie pysznej kiełbaski.
Serdeczne podziękowania dla Pań z Rady Sołeckiej za przygotowanie słodkiego poczęstunku, kawy, herbaty i orzeźwiającego kompotu.
Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców, w szczególności dla Przewodniczącej Pani Sylwii Koziei.
Serdeczne podziękowania dla Sponsorów. Są nimi:
Roman Gołębiowski - "Sklep spożywczo - przemysłowy",
Jan Kwasek - Firma Handlowa "Kwasek",
Iwona Jagiełło - "Cukiernia z Tradycją",
Jan Kiljański - "Kilian".
Wieczór Literacki
11.06.2024 r.
W czasie ostatniego, w tym roku szkolnym, Wieczoru Literackiego zatytułowanego "Poezja to blask słowa..." zaproszeni goście, uczniowie, rodzice, absolwenci, przedstawiciele społeczności lokalnej przysłuchiwali się recytacjom wierszy Józefa Skury - poety i nauczyciela związanego zawodowo z Sandomierzem.
25Postać bohatera Wieczoru przybliżyła nam Pani dr Danuta Paszkowska, natomiast wybrane wiersze recytowali czlonkowie Zespołu Artystycznego "Etiuda", Goście, Uczniowie i Absolwenci. Nie zabrakło muzycznego akcentu - piosenki dopełniające wrażeń refleksyjno - estetycznych śpiewała nauczycielka Pani Renata Szczotkowska. Wspólnie spędzony czas zaowocował refleksjami, wspomnieniami i nadzieją na kolejne spotkanie w ramach cyklu Wieczorów Literackich.
Nad całością wydarzenia czuwała inicjatorka spotkania - Pani Małgorzata Sitarska.
Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za przybycie i wyrazy serdeczności.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za słodki poczęstunek.
Wycieczka z miłą niespodzianką
7 czerwca 2024 r.
Wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klasy I i II rozpoczęła się od wizyty w Krówkokawiarence w Opatowie - miejscu w którym powstają słynne krówki opatowskie. Dzieci poznały proces produkcji słodyczy, samodzielnie zawijały krówki w papierki i pakowały je do kuferków, aby potem zabrać je ze sobą do domów. Był również czas na wspólne wypicie herbatki i częstowanie się goframi.
45Następnie uczestnicy wyruszyli do SOWY, czyli Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności znajdującej się w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest to jedno z 50 miejsc w Polsce uruchomione przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie mające na celu popularyzację i upowszechnianie nauki. Dzieci miały możliwość samodzielnego doświadczania - tworzenia krótkiego filmu, poznania zasad aerodynamiki, obsługi kamery termowizyjnej, zabawy cieniem i kolorami. Samodzielnie odkrywały zjawiska i prawa rządzące światem, rozwiązywały zadania logiczne i konstrukcyjne. Na koniec wizyty czekała na dzieci prawdziwa niespodzianka. Zostały zaproszone na 1 urodzin SOWY - był tort i dmuchanie świeczki. Ach, co to była za niespodzianka!
Wycieczka do Krakowa
4 czerwca 2024 r.
Wycieczka do Krakowa w którą wybrali się uczniowie klas starszych miała na celu poznanie najważniejszych zabytków podwawelskiego grodu i uwrażliwienie młodego pokolenia na piękno dziedzictwa kulturowego.
27Uczniowie rozpoczęli wizytę w mieście od spaceru po Ogrodzie Zoologicznym, który zachwyca zielenią i różnorodnością zwierząt. Następnie udali się na wędrówkę Drogą Królewską Via Regia, którą przez wieki wędrowały orszaki królewskie i ważne poselstwa. Na trasie uczniowie mieli możliwość zobaczyć najważniejsze miejsca m.in. Wzgórze Wawelskie, Rynek Główny wraz z zabytkowymi kamienicami,, Ratusz, Kościół Mariacki, Sukiennice, Kościół św.Wojciecha. Duże wrażenie na uczniach zrobiła wizyta w Katedrze Wawelskiej i możliwość zobaczenia Dzwonu Zygmunta. Pobyt w Krakowie zakończył się wejściem i zwiedzaniem Smoczej Jamy. Kraków, pomimo deszczowej pogody, zachwycił uczniów bogactwem zabytków i niezwykłością miejsc.
Dzień Dziecka 2024
29 maja 2024 r.
Dzień Dziecka był okazją do integracji i wspólnej zabawy.
16Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zabawom ruchowym na świeżym powietrzu. Uczniowie wykorzystali nowo zakupione pomoce dydaktyczne. Wykazywali się kreatywnością i umiejętnością współpracy. Po intensywnym wysiłku Rada Rodziców zaprosiła przedszkolaków i uczniów na ognisko. Pieczone kiełbaski smakowały wyśmienicie.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za uatrakcyjnienie tegorocznego Dnia Dziecka.
VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Poezja dla Jana Pawła II"
23 maja 2024 r.
5Już po raz 8. byliśmy organizatorami Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Poezja dla Jana Pawła II". Mottem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były słowa Jana Pawła II "Piękno przyrody mówi o Jego Stwórcy". Do konkursu zgłosiło się 10 szkół podstawowych z terenu gminy Dwikozy i szkoły podstawowe noszące imię Jana Pawła II z województwa świętokrzyskiego i diecezji sandomierskiej. Swoją obecnością zaszczyciło nas liczne grono Gości.
Honorowy Patronat nad Konkursem objęli:
Świętokrzyski Kurator Oświaty
Biskup Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej
Wójt Gminy Dwikozy
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Długosza w Sandomierzu
Blisko 30 uczestników, uczniów klas V-VIII, zaprezentowało recytację wybranych przez siebie utworów poetyckich. Jury w składzie - Pani Małgorzata Lipa - Wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach, Pani Danuta Paszkowska - doktor nauk humanistycznych, Honorowy Profesor Oświaty, Pani Dorota Binek - Kierownik Gminnej Biblioteki w Dwikozach, Pani Marta Chorab - Pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Długosza w Sandomierzu wyłoniło zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych.
Konkursowi towarzyszyły - odczyt ks. dr hab. Romana Sieronia - Proboszcza Parafii Mściów, poświęcony naturze i jej obecności w życiu i posłudze Świętego Jana Pawła II i występ uczniów naszej szkoły.
Sponsorem głównym uroczystości był Wójt Gminy Dwikozy.
Koordynatorkami Konkursu były nauczycielki - Pani Małgorzata Sitarska i Pani Ewa Dajas.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim delegacjom szkół - Nauczycielom i Uczniom. Było nam niezmiernie miło gościć Państwa po raz kolejny w murach naszej szkoły. Już dziś zapraszamy na IX edycję Konkursu, która odbędzie się w maju 2025 r.
Składamy serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Dwikozy - Panu Markowi Łukaszkowi za wsparcie finansowe Konkursu.
Sukces naszej drużyny w I Międzyszkolnym Rajdzie "Wędrówka z Zawiszą"
10 maja 2024 r.
Nasza szkolna reprezentacja w składzie - Jan Łukaszek, Maciej Kopacz, Patryk Kozieja wywalczyła II miejsce w międzyszkolnym rajdzie organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Zawiszy Czarnego herbu Sulima w Starym Garbowie.
2Uczniowie w trakcie 6 km wędrówki rozwiązywali testy wiedzy, przystępowali do konkurencji sprawdzających zręczność, spryt, logiczność myślenia. Nasi chłopcy pokonali konkurencję i uplasowali się na zaszczytnym II miejscu. Punktem kulminacyjnym rajdu było zwiedzanie Izby Pamięci Zawiszy Czarnego i wspólne grillowanie.
Opiekę nad uczniami w czasie rajdu sprawował Pan Krzysztof Rymaniak.
Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja
30 kwietnia 2024 r.
Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja uczciliśmy uroczystą akademią. Uczniowie przywołali wydarzenia historyczne towarzyszące uchwaleniu Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791 roku.
41Wyśpiewanym piosenkom, wypowiedzianym słowom i wyrecytowanym utworom poetyckim towarzyszyła milość do Ojczyzny i duma z bycia Polakiem.
Zwieńczeniem występów uczniów był przepięknie zatańczony polonez. Uroczystego charakteru tańca dopełniły suknie dziewczynek - nawiązujace do stylu dworskiego.
Uroczystą akademię przygotowały Panie - Monika Święcicka i Agnieszka Wryk.
Dbamy o naszą Planetę - Światowy Dzień Ziemi 2024
22 kwietnia 2024 r.
9Światowy Dzień Ziemi, który obchodzimy corocznie wiosną, stał się dla nas motywacją do podjęcia działań ekologicznych na rzecz naszego najbliższego otoczenia. Nasi uczniowie i ich rodzice intensywnie włączyli się w ogłoszoną przez nas zbiórkę makulatury, plastikowych nakrętech i zużytych baterii. Wszystkie dostarczone surowce zostały wykorzystane w lokalnej akcji pt."Drzwko za surowce wtórne". Otrzymane sadzonki drzew zostały posadzone na terenie szkolnym. Każda klasa dokonała symbolicznego posadzenia swojego drzewka. Od dzisiaj nasi uczniowie będą mogli włączyć się w pielegnację drzew i rozpocząć obserwowację ich wzrostu. Koordynatorką akcji ekologicznej w szkole była Pani Monika Szlachcińska.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję.
Żonkile 2024
19 kwietnia 2024 r.
5Żonkile 2024 to akcja społeczno - edukacyjna organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, upamiętniająca obchodzoną 19 kwietnia 2024 r. 81.rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Już po raz kolejny nasza szkoła włącza się w obchody tego ważnego wydarzenia. Przedszkolaki wykonały prace plastyczno - techniczną przedstawiającą żonkile- symbol akcji. Uczniowie klas młodszych zrobili papierowe żonkile. Zarówno młodsi uczniowie, jak i starsi ogladali filmy tematyczne i rozmawiali o wydarzeniach, które upamiętnia ten dzień.
Hasłem przewodnim podjętych działań dydaktyczno - wychowawczych są słowa #ŁączyNasPamięć
#AkcjaŻonkile
Zorganizowaliśmy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych
10 kwietnia 2024 r.
9Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych odbył się w naszej szkole po raz pierwszy. Inicjatorkami wydarzenia, do którego zaprosiliśmy szkoły z gminy Dwikozy, były Panie - Dagmara Gołąbek i Agnieszka Wryk. Konkurs miał na celu rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań językami obcymi, zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy, poszerzenie informacji z zakresu kultury, historii, geografii, zwyczajów i świąt krajów, w których językiem urzędowym jest język angielski lub język niemiecki. Do rywalizacji przystąpiły cztery 3 - osobowe zespoły uczniów z klas VII i VIII. Uczniowie zmierzyli się z testem pisemnym i qiuzem na platformie Kahoot. Oto zwycięzcy:
I miejsce Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Mściowie
II miejsce Szkoła Podstawowa im.Wincentego Burka w Gałkowicach
III miejsce Szkoła Podstawowa im.Zawiszy Czarnego herbu Sulima w Starym Garbowie
Wyróżnienie Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych Puławiaków w Górach Wysokich.
Serdecznie gratulujemy wszystkim szkołom!
Wydarzenie uświetniły wykłady studentów filologii angielskiej Filii w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przygotowane pod okiem Pani Urszuli Żmudy nt. "Dlaczego warto uczyć się języków obcych?". Uczniowie mieli okazję sprawdzić umiejętność rozumienia wykładu wygloszonego w języku angielskim i podjąć konwersację.
Autorem fotorelacji z wydarzenia jest Jan Paduchowski uczeń klasy VII.
Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci @LaboratoriaPrzyszlosci.
Serdecznie dziękujemy Wykładowczyni Pani Urszuli Żmudzie i Studentom I i II roku filologii angielskiej za ciekawe prezentacje i wykłady. Serdecznie dziękujemy Szkołom za przyjęcie zaproszenia i mile spędzony czas.
Dbamy o przekazywanie tradycji
25 - 27 marca 2024 r.
3Święta Wielkanocne były okazją do przekazania przedszkolakom i uczniom tradycji i zwyczajów związanych ze Świętem Zmartwychwstania Jezusa. Wolontariusze odwiedzili Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Przekazali życzenia od całej społeczności szkolnej i dostarczyli zebrane w czasie wielkopostnej akcji słodycze. Uczestniczyli w warsztatach plastyczno - technicznych. Ich efektem były wspólnie wykonane ozdoby wielkanocne.
Z kolei uczniowie klas I i II oraz przedszkolaki odwiedzili Wiejski Dom Kultury w Mściowie. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich podzieliły się z dziećmi ciekawostkami na temat robienia pisanek. Dzieci miały możliowść wykonania papierowej pisanki i malowania jajek.
Przekazywanie tradycji świątecznych młodemu pokoleniu ma na celu rozbudzanie zainteresowania dzieci polską kulturą i obyczajami, przekazywania zasad postepowania związanych ze świętowaniem, uwrażliwienie na pielęgnowanie świątecznych tradycji.
Serdecznie dziękujemy Seniorom z Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu za dzielenie się refleksjami i uwrażliwianie młodzieży. Kierujemy również podziękowania dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Mściowie za zorganizowanie ciekawych warsztatów dla dzieci.
Tydzień Kultury Języka
11 - 15 marca 2024 r.
Jak co roku, wraz z Instytutem Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, organizujemy Tydzień Kultury Języka. Jest to czas wypełniony spotkaniami z ciekawymi osobami z kręgu literatury, wyjazdów uczniów do bibliotek, konkursów i aktywności mających na celu dostarczenie wiedzy i rozwijanie umiejętności uczniów w obszarze mówienia, pisania, słuchania.
8Nasze działania organizowane w ramach TKJ mają przede wszystkim na celu uświadamianie uczniom roli języka ojczystego w życiu człowieka i jego funkcjonowaniu w społeczeństwie oraz propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach dnia codziennego.
W czasie tegorocznej edycji Tygodnia Kultury Języka gościliśmy w naszych progach pisarki - Panią Ewę Stadtmüller i Panią Zofią Kryszczyńską. Panie przeprowadziły warsztaty literackie zatytułowane "Jak powstaje książka?" i "Jak zostać pisarzem?". Uczniowie odwiedzili biblioteki - Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Długosza w Sandomierzu i Gminną Bibliotekę Publiczną w Dwikozach. W ramach aktywności było również czytanie książek przez Panią Ilonę Bujak - Pracownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Dwikozach Filia w Mściowie uczniom kl. I i II i zajęcia dla przedszkolaków "starci czytają młodszym".
Inicjatorką i koordynatorką TKJ w naszej szkole jest Pani Małgorzata Sitarska - nauczycielka języka polskiego i historii.
Program naszego szkolnego Tygodnia Kultury Języka ukazał się jako przykład dobrej praktyki na stronie internetowej Instytutu Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach -
Zachęcamy do lektury.
Wdzięczność wnuków
2 lutego 2024 r.
Na zaproszenie dzieci z oddziału przedszkolnego gościliśmy Babcie i Dziadziusiów. Przedszkolaki zadedykowały swoim bliskim wiersze i piosenki. Nie zabrakło życzeń i prezentów.
5Dziękujemy naszym wspaniałym Gościom za obecność!
Zdjęcia wykonał uczeń klasy VII - Jan Paduchowski aparatem zakupionym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" #LaboratoriaPrzyszlości
Uczymy poprzez zabawę
1 lutego 2024 r.
Uczniowie klas młodszych mają do dyspozycji atrakcyjne i ciekawe pomoce dydaktyczne. Do nauki kodowania, planowania i współpracy wykorzystujemy edukacyjne zestawy klocków. Aktywność proponowana przez nauczycieli wymaga od uczniów ułożenia obrazkowych wzorów według współrzędnych. Kreatywna praca rozwija logiczne myślenie i umiejętności matematyczne, pozwala dzieciom odkrywać przyczynę i skutek, formułować wnioski i odnosić sukces na miarę swoich możliwości.
1Codziennie udowadniamy, że nauka i zabawa idą w parze!
Gramy z WOŚP
28 stycznia 2024 r.
Jak co roku gramy z całą Polską!
Tegoroczny 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych" zmobilizował nas, po raz kolejny, do działania. Nasi uczniowie - Zuzanna Malarz i Jan Paduchowski byli wolontariuszami WOŚP. Do ich puszek wrzucono rekordowe dla nas kwoty. Uczniowie klas I i II, pod opieką nauczycielem p. Doroty Dróżdż i p. Moniki Szlachcińskiej zaprezentowały się w krótkim występie muzyczno - tanecznym w czasie Finału WOŚP w Dwikozach. Naszą szkołę reprezentowała również Wiktoria Ferens śpiewając pięknie piosenkę "Dziwny jest ten świat".
Już po raz drugi, jako społeczność szkolna, mieliśmy swoją puszkę WOŚP. Dzięki wsparciu uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników i bliskich naszych uczniów zebraliśmy kwotę 450,14 zł. Puszka została rozliczona w Sztabie WOŚP w Dwikozach.